x
Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai. Uzzināt vairāk. Piekrītu

Apsveicam!

 

 

Eiropas Valodu diena Vecumnieku vidusskolā.

Eiropas Valodu diena ir gadskārtējs pasākums, kas notiek 26. septembrī. Tajā cildina valodu daudzveidību Eiropā. Šajā dienā notiekošošie pasākumi daudziem liek aizdomāties par to, cik multikulturālā pasaulē mēs dzīvojam, un, brīvi pārvietojoties pāri robežām, mēs tās varam iepazīt, varam iemācīties cienīt tās  un saprast, cik nozīmīgi modernam mūsdienu cilvēkam ir zināt vairākas svešvalodas.

Lai motivētu skolēnus mācīties svēšvalodas, Vecumnieku vidusskolā arī tika organizētas dažādas aktivitātes. 9. a klases skolēni iepazinās ar valodu "krāsainību", tas ir , frazeoloģismiem angļu valodā, kuros tiek izmantota kāda no krāsām, lai izteiktu jūtas, emocijas un raksturotu personību. Skolēni izveidoja mācību materiālu, iesaistot frazeoloģismus teikumos un ilustrējot tos ar atbilstošu attēlu. Ar sagatavoto materiālu iepazīstināja pārējos klasesbiedrus un veica dažādus vingrinājumus, lai attīstītu lasīšanas un runāšanas prasmes. Darba gaitā salīdzināja, kurus frazeoloģismus lieto gan angļu, gan latviešu valodā, kurus - tikai angļu valodā, kā arī noklausījās un tulkoja dziesmu, kuras tekstā katrā rindiņā ir iesaistīts kāds ''krāsains'' izteiciens. Izrādījās - dziesma nav par krāsām, bet gan par attiecībām.

Sākumskolā aktivitātēs piedalījās 3.-4. klašu skolēni. Darbošanās vairāk tika veltīta ceļošanas nozīmīgumam katra cilvēka dzīvē un ar to saistītu galveno nepieciešamību - zināt svešvalodas. Mūsdienās - globalizācijas seku rezultātā valstis sāk nopietnāk pievērties savas kultūras un valodas tradīciju saglabāšanai un popularizēšanai, tāpēc bieži vien ceļošanas laikā rodas nepieciešamība pēc elementārām pieklājības frāzēm, lai pateiktos, vai sasveicinātos tās valsts valodā, ko tu esi nolēmis apciemot, tādējādi izrādot gan cieņu pret to, gan arī savu intelģences līmeni. Ar šādu vadmotīvu mazās skolas bērni aktīvi iesaistījās Eiropas valodas pētījumos, noteica populārākās valodas ceļošanas laikā pa Eiropu un izpētīja galvenās pieklājības frāzes (Sveiki! Labdien. Uz redzēšanos. Paldies, Lūdzu. Piedodiet. Laipni lūdzam!) Apvienojoties grupās pa pieklājības frāzēm, skolēni salīdzināja savākto informāciju, izvēlējās vērtīgāko un izveidoja plakātus par savu pētījumu. Prezentācijas laikā skolēni pastāstīja, kurā valodā pētītā frāze šķita visskanīgākā, kura valoda likās visgrūtākā un iemācīja saviem klases biedriem pieklājības frāzi trīs dažādās valodās. Lai gan mācīšanās šeit bija drīzāk iepazīšanās līmeni, skolēni guva daudz pozitīvu emociju un pasapņoja par valodām, kuras viņi varētu apgūt nākotnē.

 

Vecumnieku vsk angļu valodas skolotājas

Zoja Demeškeviča, Ingrīda Tamane