x
Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai. Uzzināt vairāk. Piekrītu

Apsveicam!

 

 

Kā sevi gatavot veiksmīgai karjerai?

13.decembrī Vecumnieku vidusskolā projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros karjeras atbalsta pasākumā „Kā sevi gatavot veiksmīgai karjerai?” viesojās Latvijas Uzņēmējdarbības un Menedžmenta akadēmijas mācību centra direktors Jānis Stabiņš.

Pasākuma mērķis bija pilnveidot jauniešu (11.un12.kl.) plānošanas prasmes un iepazīstināt viņus ar mērķu izvirzīšanas pamatprincipiem, kas palīdzēs realizēt savus nākotnes nolūkus.

Nodarbībā tika izvirzīti 5 jautājumu bloki:

- Karjeras izvēles ceļš.

Kāds ir ceļš uz veiksmīgu karjeru? Kā izdarīt pareizo izvēli? Kas var palīdzēt izvēles procesā? Kādas ir biežāk pieļautās kļūdas karjeras izvēlē?

- Karjeras izaugsmes 101 mērķis.

 Kā izvirzīt mērķus veiksmīgai karjerai? Cik liela loma karjeras mērķu izvirzīšanā ir izglītībai, vecākiem, apkārtējai videi un pašam jaunietim?

- Kompetences veiksmīgai karjerai.

 Kādas kompetences ir vajadzīgas veiksmīgai karjerai šodien un kādas nākotnē?

- Karjeras izaicinājumi.

Kādi ir karjeras izaicinājumi novadā, valstī un pasaulē?

- Profesiju pasaule.

Vai ir „pareizas” un „nepareizas” profesijas?

Nodarbībā tika izrunāti un ilustrēti piemēri, kad, fokusējoties uz konkrētu mērķi, cilvēks sāk saredzēt iespējas un spēj rast risinājumu. J.Stabiņš jauniešus iepazīstināja ar mērķu izvirzīšanas un plānošanas pamatprincipiem un uzsvēra, ka būt mērķtiecīgam ir prasme, kas palīdz vēlāk attīstīt citas iemaņas un tā var tikt pilnveidota.

Pasākuma noslēgumā jaunieši atzina, ka nodarbība rosināja viņus vairāk domāt par savu nākotni, dzīves mērķiem un profesiju, kuru izvēlēties. Skolēni guva izpratni par izglītības lomu karjeras ceļā un veicināja mērķtiecību karjeras izvēlē.

 

Apskatu sagatavoja pedagogs karjeras konsultants Sintija Kreimane