x
Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai. Uzzināt vairāk. Piekrītu

Apsveicam!

 

 

LogoComenius projekts „Join us”.

Vecumnieku vidusskolas skolotāji un skolēni gūst pieredzi Polijā.

Oktobris Latvijā  bija iesācies ar siltu un rudenīgi krāsainu lapu laiku. Vēl neilgojāmies pēc siltākas cepures un cimdiem, bet poļu kolēģi vēl pirms brauciena  atgādina,  lai neaizmirstam siltākas jakas un cepures. Lai gan dodamies uz dienvidiem mūs pavada īslaicīgi spēcīgs lietus un vējš, tomēr vēlāk salīdzinot Latvijas un Polijas laika apstākļus, nākas secināt, ka esam baudījuši sauli daudz vairāk, nekā šeit Latvijā no 11. – 16.oktobrim, kad devāmies projekta Comenius „Join Us”  pieredzes apmaiņas braucienā.

Šis ir starptautisks skolu projekts ar nosaukumu “Join Us!” jeb “Pievienojies mums!”, kas notiek starp 5 projekta dalībvalstīm no 2010.gada 1.septembra līdz 2012.gada 31.maijam. Projektā iesaistītās valstis pārstāv skolas no Latvijas, Polijas, Itālijas, Lielbritānijas un Spānijas.

Projekta galvenais mērķis ir iesaistīt šo valstu skolēnus un skolotājus nolūkā kopīgi iepazīt vienam otru, izzināt un salīdzināt valstu tradīcijas, kultūru, vidi, valodas. Projekta mērķis ir veidot skolēnu plašāku izpratni par vienotu Eiropu, apzinoties sevi kā Eiropas pilsoni.

4 skolēni un 4 skolotāji  pagājušajā nedēļā mēroja ceļu uz Poliju. Pirms nonākt mūsu paredzētājā galamērķī nolemjam  savām acīm skatīt sāls raktuves (Wieliczka Salt Mine), kur daži mūsu grupas biedri viesojas jau otro reizi, pirmo reizi apkārt skanot mūzikai, šoreiz gida stāstījumam, drauga plecam un taureņiem vēderā, jo jau pēc dažām stundām būsim ciematā Wisla Mala, kur  būs jāšķiras no skolotājiem, lai viesotos pie poļu draugiem. Projekta  dalībskola atrodas ciematā Wisla Mala, gleznainā vietā, ko ieskauj netālais Goczalkowickie ezers, kuram pāri  tālumā saulainā laikā   paveras klani (Tatri) dūmakā tīti.

Vizītes ietvaros skolēni un skolotāji iepazina izglītības sistēmu Polijā, skolēniem bija iespēja piedalīties mācību procesā, kā arī sporta aktivitātēs.  Pilnveidojot angļu valodas zināšanas un integrēšanas iemaņas skolēni uzturējās poļu ģimenēs. Par ko vēlāk no poļu skolotajiem tika saņemtas ļoti labas atsauksmes par mūsu  skolēnu uzvedības kultūru, pieklājību un sirsnību. Kopīgi  skolotāji un skolēni iepazina poļu nacionālās,  kultvēsturiskās  vērtības. Viesojāmies pilsētā Pszczyna, kur apmeklējām  pili (Pszczyna Castle),  tikāmies ar pilsētas mēru, iepazinām senatnīgo pilsētu, kur ik uz stūra par vēstures liecībām atgādināja senatnīgi nami, mazas ieliņas un sen, vēl pirms diviem gadsimtiem stādīti koki, ko pats Polijas princis vedis no visām pasaules pilsētām. Pirmā Polijas galvaspilsēta Krakowa  sagaidīja mūs ar Vāveles (Wawel) pili, katedrāli (Wawel Royal Cathedral),  Maracki baznīcu un seno tirdziņu. Visas dienas garumā skolēni un skolotāji  iepazina cittautu tradīcijas un vērtības.

Vizītes ietvaros tika izvirzīti nākamie uzdevumi, precizētas tuvākās aktivitātes. Šobrīd projekta ietvaros izstrādāti daudz un dažādi darbi  - katras valsts nacionālo recepšu grāmata ar attēliem un aprakstiem, notikušas Comenius dienas,  gatavotas prezentācijas par citu valstu nacionālām vērtībām kultūru, sportu, sadzīvi, simboliem, rīkotas vizītes  Brisotole (GB), Vecumnieki (LV) un Wilsa Mala (Pl), kā arī ir tapis kopīgs kalendārs 2012 gadam. Tuvākās aktivitātes – ziemassvētku tradīcijas, ēdieni, apsveikumi, dziesmas tiks apkopotas  grāmatā. Tuvākā vizīte notiks Spānijas pilsētā Salamanca marta sākumā.

No Polijas izbraucam 16.oktobrī 3.00, lai mājup ceļš neliktos tik garš izvēlamies šķērsojot Poliju naktī, rītu sagaidām jau pāris desmitu kilometrus aiz Varšavas (Warszawa). Īsinot laiku vizuālās mākslas skolotāja Anda atgādina bērniem pavērot apkārtni, pievēršot uzmanību, ka tālumā meži patiešām izskatās zili, nevis zaļi, un ka ceļš skatoties  tālumā ir tikai punktiņš. Pusdienojot tajā pašā vietā, kur turpceļā skolēni tikai nosaka: „Žēl, ka šī nav pirmā diena!”, kas liek domāt, ka vizīte izdevusies un skolēni ir apmierināti un gandarīti par jauno pieredzi.

Atgriežoties ikdienas skolas gaitās skolēni dalījās iespaidos ar saviem vienaudžiem. Skolā tika rīkota pēcpusdiena „Uzdrīksties, iesaisties un esi „bagāts””, kur skolēni stāstīja savu pieredzi projektā un ģimenēs. Iedrošināja citus skolēnus piedalīties līdzvērtīgos projektos un gūt jaunu pieredzi, emocijas, zināšanas, kas mūsu dzīvi padara krāsaināku  un mūsu personības daudzpusīgākas!

Paldies skolēniem  Artūram Skurstenim, Agnijai Praškeļevičai,  Ivandai Rodņinai,  Jānim Pakeram, ka mūsu brauciens noritēja veiksmīgi bez starpgadījumiem, viņu vecākiem par atbalstu, Comenius komandai skolotājai Ingrīdai Tamanei, Andai Sproģei par darbu Polijā, Jēkabam Klīdzējam  par raito, līgano ceļu.

Ar jaunām emocijām un idejām ķersimies klāt jaunajiem projekta Comenius „Join Us” darbiem. Lai izdodas!

 

Direktora vietniece- Sanita Roga.

 

Bildes..>>