x
Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai. Uzzināt vairāk. Piekrītu

Apsveicam!

 

 

Pasākums “Saujiņa prieka Latvijai” sākumskolā.

No mazām lietām izaug lielas. No mazas saujiņas prieka varam sasmelt lielu prieku.

Jau tradicionāli janvāris Vecumnieku vidusskolas 1.-4.klasēs bija Lasīšanas mēnesis, kurā skolēniem tika veicināta lasītprasme, iztēle, atklājot grāmatu noslēpumus.

Skolotāja Anita Čerpinska savas klases skolēniem bija sagādājusi Alana Aleksandra Milna grāmatas “Vinnijs Pūks un viņa draugi”, skolotāja Aija Staškeviča un 2.a klases skolēni pēc tikšanās ar rakstnieci Sandru Cīruli Vecumnieku pagasta bibliotēkā ieinteresējās par viņas sarakstīto grāmatu “12+1 pasaka par Rūķi Pūķi” un kopīgi to lasīja, Ivanda Ievenieces 3.a klases skolēni lasīja Ilmāra Tīrmaņa grāmatu “Vergi, kalpi, draugi”, iepazīstot dzīvnieku dzīvi, kā arī, tāpat kā pārējo klašu skolēni, lasīja citas sev tīkamas grāmatas.

 Klašu audzinātājas un mūzikas skolotāja Dace Starta 2.februārī skolēniem sagādāja Lasīšanas mēneša noslēguma pasākumu “Saujiņa prieka Latvijai”, kurš bija veltīts Latvijas simtgadei.

Godā ceļot latviešu tautas folkloru, skolotājas atgādināja par bagātību, ar kuru var lepoties mūsu tauta. Skolotāja Ina Sirmoviča bērniem ierādīja latviešu tautas rotaļas “Skripatu, skrapatu, marš!”, “Baltenis”- kustību priekam un atjautībai. Skolotāja Ivanda Ieveniece 3.,4.klašu skolēnus iepazīstināja ar Vecumnieku novadā un tā tuvākajā apkārtnē radušajām teikām- par Bārbeles sēravotu, Vecmuižas nežēlīgo freileni, par Vecmuižas upi Vīksniņu jeb Ellīti, kurai ik dienas brauc pāri tie, kuri dodas Skaistkalnes virzienā (pie Neretas pagrieziena, bet upe ar zīmi šeit nav norādīta), teiku par Skaistkalni. 1.,2.klašu bērni iepazinās ar teikām, kā radušās dzīvnieku balsis. Skolotāja Antra Zikova klasēs meklēja atjautīgākos mīklu minētājus. Par brīnumpasakām un dzīvnieku pasakām atgādināja skolotājas Aija Staškeviča un Ligita Iubule, par tautasdziesmām- Dace Starta un Anita Čerpinska. Ar latviešu tautas anekdotēm smīdināja skolotāja Vera Strogonova, skaitāmpantu noderību ierādīja skolotāja Aija Vanaga.

Lai Latvijai prieks par zinošiem skolēniem un radošiem skolotājiem!

 

Sākumskolas metodiskās komisijas vadītāja  Ivanda Ieveniece