x
Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai. Uzzināt vairāk. Piekrītu

Apsveicam!

 

 

Diena astronomijas un fizikas pasaulē.

Mūsu ekskursijas maršruts  veda uz Baldones observatoriju, kur zvaigžņu pētnieki mūs iepazīstināja ar Saules sistēmas planētām. Mēs apskatījām zvaigznes un zvaigžņu kopas.

Iespaidīgs izrādījās teleskops, kurš ir lielākais Baltijā. Ar šo ierīci observatorijas darbinieki – zvaigžņu pētnieki strādā nakts tumšajās stundās. Laikā, kad mēs ejam gulēt, viņi nāk uz darbu.

Mēs bijām pārsteigti, kad uzzinājām, ka Polārzvaigzne, kura izskatās kā viena zvaigzne īstenībā, tuvāk apskatot ir divas. Tāpat arī viena  zvaigzne no Greizajiem ratiem , skatoties dažu tūkstošu kilometru tuvāk, ir trīs zvaigznes. Sietiņš ir zvaigžņu kopa, kas sastāv no septiņām zvaigznēm. Tuvojoties Lieldienām, tas pazūd, bet vēlāk uzrodas no jauna.

Pēc kosmiskās telpas izpētes mums bija iespēja darboties „Kosmisko ziepju darbnīcā”. Katrs sev izgatavoja ziepes ar dažādām krāsām un smaržām. Pašu roku veikums mūs iepriecināja.  Īstu galvas rēbusu sagādāja uzdevums, kā no trīs litra burkas dabūt ārā piepūstu balonu. Šeit lieti noderētu fizikas likumi.

Turpmākais ceļš mūs veda uz Gaismas pili- Latvijas nacionālo bibliotēku. Bibliotēkas lasītavā apskatījām unikālu gruzīnu mākslinieka veidoto Latvijas karogu no briļļu lēcām, kas tika dāvināts Latvijas Valsts prezidentam Raimondam Vējonim. Bija iespēja apskatīt Rīgas panorāmu no divpadsmitā stāva platformas. Turpinājumā  iepazināmies ar bibliotēkas ēkas tehnisko sistēmu ekspluatācijas  komunikācijām. Šo gaismas un klimatu kontrolējošo jomu  un visu saimniecību mums laipni izrādīja inženieris Juris Ģiedris.

Tas bija interesants ceļojums zvaigžņu, siltuma, augstuma un gaismas pasaulē.

 

7.a klases audzinātāja S. Vēvere