x
Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai. Uzzināt vairāk. Piekrītu

Apsveicam!

 

 

Tehniskās jaunrades diena Vecumnieku vidusskolā

Tehniskās jaunrades diena Vecumnieku vidusskolā sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes Studentu notika 9. februārī.

Tehniskās jaunrades dienu mērķis ir aizraujošā veidā praktiski atspoguļot inženierzinātņu spektru un ieinteresēt skolēnus apgūt kādu no inženierzinātņu nozarēm.

 Deviņas nodarbības aptvēra mehānikas, elektronikas, ķīmijas un fizikas disciplīnas un tās vadīja 27 studenti no Mašīnzinību transporta un aeronautikas fakultātes, Būvniecības inženierzinātņu fakultātes, Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes, Datorzinātnes un informācijas tehnoloģiju fakultātes, Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes.

4.-6. klašu skolēni darbojās darbnīcās – “Vēja mašīna”, “Katapulta”, “Vafeļu inženieris”, “Silikona maģija” un “Mini ķīmija’. Darbnīcā “Silikona maģija “skolēni no silikona, krāsvielām un kukurūzas cietes, izmantojot noteiktas proporcijas veidoja silikona izstrādājumus pēc pašu izvēles, bet “Mini  ķīmijas” darbnīcā mēģināja iejusties ķīmijas inženieru lomās. Darbnīcas “Vēja mašīna” un “Katapulta” bija īsti tehniskas- tika būvētas mašīnas no plastmasas pudelēm, katapultas no koka konstrukcijām un  pārbaudītas praksē- kā ripo, cik tālu šauj. Veiksmīgākie jaunie inženieri saņēma balvas. Vissmaržīgākā un garšīgākā izrādījās darbnīca “Vafeļu inženieris”, kurā skolēni cēla vafeļu torņus, par saistvielu izmantojot šokolādi!  Visiem torņiem vajadzēja iziet pārbaudi-  10 sekundes noturēt ūdens glāzi! Tas nebija viegli!

7.-9. klašu skolēniem darbnīcu saturs bija sarežģītāks. Darbnīcā “Lukturītis” skolēni iepazina elektrības shēmas un izmēģināja lodēšanas prasmes. Daži no mūsējiem bija īsti lietpratēji, turpretī citi ar šādu darbu sastapās pirmoreiz. Interesanti pārbaudīt savu prasmi plānot un veikt aprēķinus bija darbnīcā “Zemestrīce”, kurā no koka detaļām bija jāuzceļ 35 cm augsta trīsstāvīga ēka. Arhitektoniski ēkas bija ļoti dažādas, tomēr ne visas izturēja briesmīgo “kratekli, kas imitēja zemestrīci.   Darbnīcās “Ķīmiķu zelts “ un “Sudraba spoguļi” skolēni iegrima ķīmijas brīnumu pasaulē, kas pārsteidza ne vienu vien. Tehniskās jaunrades dienas laikā skolēni sarunās ar studentiem saņēma informāciju par studijām RTU un karjeras iespējām inženierzinātņu jomās.

 Viss pasākums noritēja jaukā un pozitīvā noskaņojumā.

 Atsauksmēs skolēni  rakstīja: Man ļoti patika no koka un plastilīna būvēt ēku un lodēt kopā lukturīti. Man ļoti patika vēja mašīna, bija interesanti un jautri. Es izvēlēšos mācīties RTU!. Man ļoti patika, ka mūsu skolā ciemojās tik interesanti un smieklīgi jaunieši. Es vēlēšos iestāties šajā universitātē, jo redzu, ka iznāk pozitīvi cilvēki! Man šodien ļoti patika taisīt katapultu un ēst vafeles. Man šķiet, ka RTU ir ļoti interesanti un jautri.  Es mājās noteikti pastāstīšu vecākiem, kā taisa tās lietas. Ļoti patika nodarbības, īpaši tas, kā tika veidota zemestrīce! Patika, ka skolotāji bija atsaucīgi un izpalīdzīgi. Es vēlos, lai viņi biežāk brauc ciemos!

 Pasākums notika projekta „Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” ietvaros.

 

 Vecumnieku vidusskolas direktora vietniece Rolanda Ķiņķevska