x
Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai. Uzzināt vairāk. Piekrītu

Apsveicam!

 

 

“Atpakaļ uz skolu” - 2018

Par tradīciju kļuvušais pasākums “Atpakaļ uz skolu”  26. maijā jau sesto reizi  kopā aicināja bijušos absolventus, lai tiktos ar Vecumnieku vidusskolas skolēniem. Visdažādāko profesiju pārstāvji atsaucās uzaicinājumam viesoties skolā, lai stāstītu un demonstrētu savu pieredzi darba tirgū un profesionālo karjeru. Tās ir nozīmīgas atziņas izglītojamajiem, kuras jāiegaumē izejot lielajā dzīvē-  skolas solā jāgūst zināšanas un jāizkopj intereses,  aktīvi piedaloties skolas un novada aktivitātēs. Gandrīz katrs runātājs uzsvēra, cik nozīmīgas ir valodu zināšanas, t.sk. liela vērība jāpievērš krievu valodas apguvei.

Ar darba vides mainīgo pasauli, izaicinājumiem un jauno tehnoloģiju jauninājumiem iepazīstināja Normunds Vucāns.

Atraktīvā veidā par dzīvo radību mums visapkārt,  kā to ieraudzīt, iepazīt un par savu sirds darbu stāstīja Ingmārs Līdaka.

Jaunākās tendences, mūsdienīgi materiāli arhitektūrā, dizains un radošums piesaista dažādus klientūras pārstāvjus- vēstīja Valdis Onkelis.

Par sakārtotu vidi, ilgspējīgu dabas resursu izmantošanu, zinātniski pētniecisko darbību vides jomā stāstīja Kristīne Ruģele.

 Ar aktīviem, darbīgiem, radošiem skolēniem, kultūras dzīves apmeklētājiem  sarunājās Vita Vēvere.

Rūpēties par sevis pilnveidošanu, attīstīt komunikācijas prasmes, prast pārliecināt un uzklausīt, atrast kompromisu, prast sabalansēt laiku darbam un atpūtai. Ar savu dzīves pieredzi dalījās Diāna Narbute.

Kino nozares  attīstību, kā arī  Latvijas simtgades plašo filmu piedāvājuma klāstu  jauniešiem ieskicēja Zane Kauliņa.

 Saistoša saruna un darbošanās Jeļenas Stūriškas vadībā skolēniem raisīja interesi par optometriju.

Rūpi par savu veselību uzņemas cilvēks pats, bet reizēm ir vajadzīga speciālista palīdzība. Ar aktuālo farmācijas nozarē mūs iepazīstināja Liene Logina.

Uzņēmība, atbildība, dažkārt neizdošanās, bet spēja piecelties un iet tālāk, meklēt jaunas idejas un iespējas. Cik svarīgi būt īstajā vietā un laikā, satikt pareizos cilvēkus- par to  pārliecināja Mareks Zuika.

Gūt pirmo rūdījumu darbā ar klientiem apkalpojošā sfērā, būt diplomētam psihologam, uzraudzīt cietuma klientūru, būt bankas pārstāvim, tā ir vērtīga pieredze darbā ar cilvēkiem,  kura noder arī šobrīd, tā Ieva Pankrate.

Darbs kā hobijs, hobijs kā darbs, par sava uzņēmuma veidošanu un speciālistu atlasi, kvalificētu darbinieku trūkumu runāja Lauris Logins, iedrošinot jauniešus apgūt profesiju.

Pēc triju stundu gūtajiem iespaidiem un jaunām atziņām skolēni devās tālāk dienas mācību gaitās.

Paldies visiem, kuri iesaistījās šā pasākuma sekmīgā realizēšanā.

Paldies 10. klases jauniešiem Jūlijai, Līvijai, Reinim un Markam par  uzticēto pienākumu apzinīgu veikšanu.

Paldies ikvienam absolventam un Vecumnieku vidusskolas Skolas padomes loceklim Valdim Onkelim, ka atrada laiku un iespēju iegriezties uz īsu brīdi skolā, gaišu un pozitīvu auru ikdienas darba steigā ienesot baltās skolas sienās!  Paldies par to!

 

Skolas bibliotekāre Sarmīte Vēvere