x
Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai. Uzzināt vairāk. Piekrītu

Apsveicam!

 

 

Vecumnieku vidusskolas pārstāvju pieredze seminārā “BSP Vasaras skola”

No 2018. gada 26. līdz 27. jūnijam divas Vecumnieku vidusskolas audzēknes Madara Lungeviča un Annija Tamane kopā ar ģeogrāfijas skolotāju Ingrīdu Tamani guva vērtīgu pieredzi seminārā “BSP Vasaras skola”. Seminārs norisinājās Salacgrīvā un tajā piedalījās jaunieši no 12 Latvijas skolām. Semināra mērķis bija pedagogu un skolēnu izglītošana par norisēm Baltijas jūrā un tās piekrastē, kā arī attieksmju un ieradumu veidošana ilgtspējīgai dzīvei un darbam.

Vecumnieku vidusskolas pārstāves apguva prasmes un iemaņas trīs galvenajās semināra nodarbībās. Pirmajā nodarbībā “Ainavu vēsture” tika veikta dažādu piekrastei svarīgu vai, gluži pretēji – kaitīgu, augu uzskaite un apskate. Šī nodarbība bija vērtīga, jo, bieži vien, Baltijas jūras piekrastes iedzīvotāji neapzinās augu nozīmi piekrastē, taču pēc nodarbības jaunieši ne tikai zināja augu nozīmi, bet prata tos atšķirt, atpazīt un nosaukt. Otrajā nodarbībā “Krasta vērošana” Annija un Madara, kopā ar pārējiem semināra dalībniekiem, apsekoja krastu un aizpildīja darba lapas par krastā atrastajiem atkritumiem, gliemenēm, aļģēm, kā arī izdarīja secinājumus par iegūtajiem rezultātiem krasta apsekošanā un iespējamajiem riskiem piekrastes vides degradācijai.  Meitenēm šī bija pirmā pieredze krasta izpētē, tāpēc tika atklāts un uzzināts daudz jauna. Trešā nodarbība “Fotogrāfijas māksla” bija ne mazāk aizraujoša – tajā tika apgūta ainavu iemūžināšana fotogrāfijā, izmantojot mobilo telefonu un tā piedāvātās iespējas. Tā bija lieliska iespēja apgūt jaunas funkcijas ierīcei, kura tiek izmantota katru dienu.

Papildus šīm aktivitātēm bija iespēja izdejoties tautiskās dejas vakara pasākumā pie ugunskura, iepazīt Salacgrīvu orientēšanās spēlē, izskrieties un izvingroties rīta rosmē, pavadīt laiku skaistajā un pārsteidzošajā Baltijas jūras piekrastē un, pats galvenais, iepazīties ar citiem līdzīgi domājošiem jauniešiem, kas vēlas saglabāt mūsu bagātību – Baltijas jūru.

 

Ingrīda Tamane