x
Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai. Uzzināt vairāk. Piekrītu

Apsveicam!

 

 

Viens prāts ar otru satikās

Saules pielietās septembra dienas aizritējušas Dzejas dienu zīmē. Sākumskolas skolēni devās izzināt dažādu dzejnieku sacerētās dzejas vārsmas pasākumā  “Dzejniekam pa pēdām”.  Visi atpazina sava novada pazīstamākās vietas, ieklausoties novada dzejnieces Austras Ālmanes tekstā – veltījumā Vecumnieku novadam. Novada vārdam ir saistība ar dzejnieku Raini, kura tēva mājas ir blakus pagastā- Stelpes pagasta Pliekšānu mājās dzimis un audzis latviešu dzejas dižgara Jāņa Pliekšāna jeb Raiņa tēvs Krišjānis. Videoversijā apskatot jauno muzeja kompozīciju Tadenavas  pusē, bērni smēlās iedvesmu radošam darbam, un savam mīļākajam dzejolim piedeva jaunu skanējumu - tā izveidē grafiskā formā uz trotuāra.  Ar vieglu smaidu visus uzjautrināja I.Zanderes dzejas vārsmas, kas pārtapušas skanīgā R. Kaupera komponētā dziesmā, pašu skolēnu izpildījumā.

Parka koku paēnā atradām garo pupu, kura pa zariem kāpa debesīs. Krāsainos ziedus jeb  vārdus savirknēja kādā skanīgā dzejolī. Tā katrs vārdiņš kaut ko stāsta.

 Raibas kā pupas ziedi aizvirmoja raibu raibās dzejas pieturas.

Pamatskolas skolēni Dzejas dienu laikā centra ielas papildināja ar dzejas rindām. Jauniešu rakstīto un krāšņi ilustrēto dzeju ikviens garāmgājējs  varēja apstāties un veltīt brīdi, lai izlasītu, kādas dzejā izteiktās domas.

Septembra jubilāre Inese Zandere par dzeju saka: “Es slikti dejoju dzīvē, bet brīnišķīgi dejoju valodā. Es viduvēji dziedu dzīvē, bet skaisti valodā. Dzejā es varu visu, ko esmu iedomājusies – valoda ir tā matērija, kurā es jūtos brīvi. Tur man ir taisna mugura, laba stāja, brīnišķīga ritma izjūta.”

Lai dzeja ir jūsu ceļš un pavadonis, katram sava un savādāka.

 

Vecumnieku vidusskolas bibliotekāre Sarmīte Vēvere.