x
Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai. Uzzināt vairāk. Piekrītu

Apsveicam!

 

 

Tehniskās jaunrades dienas Vecumnieku vidusskolā

Vecumnieku vidusskola jau otro gadu ir iesaistījusies Eiropas Sociālā fonda projektā“Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” Projekta numurs: 8.3.2.2/16/I/001 SAM: 8.3.2., kura ietvaros realizē dažādas aktivitātes. Viena no tādām -  “Tehniskās jaunrades diena” 7.-9.klašu skolēniem notika 7.novemrī, kad mūsu skolā ciemojās SIA “Aspired” komanda, lai radošās darbnīcās gudri izklaidētos, veidotu komandas garu, attīstītu sacensību prieku un kopumā veicinātu interesi par tehniskajām jomām, kas mūsdienās viennozīmīgi ir perspektīvākās. Skolēniem tika piedāvātas 3 dažādas darbnīcas, katra ilga 1 stundu.

Darbnīcā  “Veiksmīgs lauksaimnieks”  bija aizraujoša un unikāla grīdas spēle, kuras  mērķis ir nostiprināt prasmi saskatīt gatava algoritma lietojumu, apgūt programmēšanas pamatus, iepazīstināt ar Java programmēšanas valodu un pārbaudīt uzdevuma izpildes iespējamību ar piedāvāto komandu programmēšanas valodā. Spēles laikā tika attīstītas loģiskās un kritiskās domāšanas prasmes. Spēle ļāva izmantot skolēnu iepriekš iegūtās zināšanas matemātikā, informātikā un sociālajās zinībās. Skolēni patiesi aizrāvās ar šo grīdas spēli vēloties nokļūt galā ātrāk, ja vien atkal kāds tiltiņš nepatraucēja, gluži kā “Cirkā” noslīdot atpakaļ, ļaujot kādai citai komandai aizsteigties priekšā.

Nākamā darbnīcā “Domino efekts” apspēlēja Rūba Goldberga mašīnas principu - kaut ko pavisam vienkāršu izdarīt pēc iespējas sarežģītāk, izmantojot spēku un inerci.  Skolēni tika iepazīstināti ar Rūba Goldberga mašīnu un tās darbības principiem, nodemonstrējot arī vairākus piemērus iedvesmai. Lielāko prieku guva tie, kuri izvirzīja sev pēc iespējas sarežģītāku uzdevumu un lielāku izaicinājumu, kas patiesi ieguldīja savu radošo izdomu, lai domino efekta ceļš būtu aizraujošs gan pašiem, gan skatītājiem. Jāpiebilst, ka labākās idejas dzima tikai komandas darbā vairākas reizes palaižot mašīnu un secinot, ko vajadzētu uzlabot. Lielākā vērtība bija pamācība, ka nekad nevajag apstāties pie pirmās neveiksmes, pat ne pie otrās vai trešās.

Vispraktiskākā bija trešā stacija “Kā siltums nonāk līdz tavām mājām”. Reāli mērījumi, aprēķini,  skaitļi un nauda. Darbnīca "Kā siltums nonāk līdz manām mājām" ir unikāls produkts, kas sagatavots sadarbībā ar uzņēmumu "Ventspils Siltums". Darbnīca precīzi un detalizēti atspoguļo, atklāj un pastāsta tās dalībniekiem, kā siltums tiek ražots, kā tas no katlu mājas nonāk līdz patērētājam, kas ir galvenie šo procesu ietekmējošie faktori un kā veidojas mājsaimniecības rēķins. Darbnīcas sākumā tās dalībnieki tika iepazīstināti ar īsu video, kas kalpo kā teorētisks un praktisks ievadmateriāls. Tam sekoja aktīva un aizraujoša praktiska darbošanās, kuras laikā dalībnieki iepazina atjaunojamo resursu šķeldu un tās svēršanas principus modernā katlu mājā, uzzināja, kā tiek uzsildīts lielais apkures katls, no kura ūdens tālāk pa caurulēm turpina savu ceļu pie patērētājiem.  Skolēni apguva cauruļu siltumatdeves principus, kā arī noskaidroja un veica siltuma mērījumus siltinātā un nesiltinātā mājā.

Aptaujājot skolēnu viedokli, skolēni atzina, ka katrā no darbnīcām bija, kas interesants. Kādā vairāk sacensības gars, kādā vairāk praktiskās prasmes un zināšanu pielietošana, bet citā atkal radošumam bija noteicošā loma, lai domino efekts ne tikai darbotos, bet arī būtu acij tīkams.

Liels paldies SIA “Aspired” komandai par jauko dienu, skolēnu aizrautīgu iesaistīšanu un ieinteresēšanu.

 

Rakstu sagatavoja Sanita Roga.