x
Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai. Uzzināt vairāk. Piekrītu

Apsveicam!

 

 

Vecumnieku vidusskolas stāsts – mūsu Latvijas stāsts!

Vecumnieku vidusskolas skolēni Latvijas simtgades gadu aizvada ar krāšņām aktivitātēm, pilnvērtīgi iesaistoties “Latvijas skolas” aktivitātēs, piedzīvojot  visu, kas Latviju padara  par Latviju. Izzinot Latviju, baudot mākslu, zinātni, apmeklējot muzejus, piedzīvojot kultūras notikumus, izgaršojot un izsmaržojot Latvijas garšas uzņēmumos.

 Ar aizrautību skolēni un skolotāji realizēja dāvanu Latvijai svētkos -  projektu, pētījumu “Stipro vārdu upe Latvijai”, kura gala rezultātā tapa īsfilma  “Stipro vārdu upe Latvijai”, kas tika demonstrēta, pēc kopīga lāpu gājiena, Staro Vecumnieki – Latvijai” ietvaros 11. novembra vakarā. Paldies visām skolēnu ģimenēm, kas iesaistījās un kuplināja gaismoto gājienu.

9. novembra rītā, kā ik katru gadu pulcējāmies pie kopīga ugunskura, lai pieminētu  par Latviju kritušos karavīrus un vēlreiz kopīgi sev atgādinātu par tām daudzajām lietām, kuras mums saistās ar Latviju.  Katra klase izvelējās spilgtākos projekta citātus un tos prezentēja. Apbrīnojām arhitektūras devumu, priecājāmies par sportistu sasniegumiem, dabu, literatūrā iekodētiem stiprajiem vārdiem, latviskām garšām un sentēvu padomiem, kas ļauj mums apzināties patiesi svarīgo, kas mūs atšķir no citām tautām, ļaujot sajust mūsos latvisko mantojumu.

16.novembra diena izvērtās īpaši svinīga par godu Latvijas dzimšanas dienai tika rīkoti 2 koncerti. Dienas koncertā “Latvijas stāsts” izdzīvojām Latvijas vēstures galvenos notikumus. Koncertu kuplināja mūsu seni draugi  no Paņevežas - Juozo balčikonio ģimnāzija skolēni, kuri bija sagatavojuši priekšnesumus. Tautisko deju kolektīvs raitajā solī izdejoja lietuviešu nacionālās dejas,  kam sekoja skolēnu ansambļa dziedājums un saksofonu muzikālie priekšnesumi. Skolēni kopā ar skolotājiem vēlāk viesojās skolā, kā arī apmeklēja mājas “Jūras” un pievakarē devās apskatīt galvaspilsētu Rīgu un priecāties par “Staro Rīga” gaismas performancēm.  Tikmēr mūsu skolas pedagogi un jaunie skolas mākslinieki gatavojās vakara koncertam, kas bija veltīts mūsu vecākiem.  Īpaši vēlamies pateikties skolēnu ģimenēm par kuplo apmeklētāju skaitu. Lai gan pirmajā brīdī šķiet, ka koncertā “Latvijas stāsts” ilustrētie notikumi ir tikai gadu skaitļi mūsu vēstures lapaspusēs, tomēr aiz šiem skaitļiem stāv īstu dzimtu likteņi, garā spēcīgu cilvēku ticība un drosme, kas ļauj mums šodien būt. Un mūsu kopīgs uzdevums ir šo “Latvijas stāstu”  padarīt par savu, katram īpašu.

Tāds ir mūsu Latvijas stāsts.  Tāds ir Vecumnieku vidusskolas skolēnu stāsts. Ko novēlēt Latvijai, ko novēlēt mums? Lai mums kopā  stāsta turpinājumu izdodas rakstīt tikai ar gaišiem burtiem.

Daudz laimes, Latvija!

 

Sanita Roga

Vecumnieku vidusskolas

 direktora vietniece