x
Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai. Uzzināt vairāk. Piekrītu

Apsveicam!

 

 

Angļu valodas pasākums „HAVE FUN WITH SCIENCE!”

Vecumnieku sākumskolā bērni  katru gadu ar interesi gaida tradicionālo angļu valodas pasākumu, ko jau 3. gadu organizē viņu vecākie skolas biedri no vidusskolas klasēm. Šī ir lieliska iespēja sākumskolas skolēniem neformālos apstākļos pielietot savas angļu valodas zināšanas, kā arī redzēt, kā šo valodu mācās citi skolēni. Tas, savukārt, motivē skolēnus uz pašu izaugsmi.

Šogad angļu valodas pasākums „HAVE FUN WITH SCIENCE!” sākumskolā notika 3. maijā. Šajā pasākumā 10. un 12. klases skolēni piedāvāja 8 radošas zinātnes darbnīcas ar ideju  radīt skolēnos izpratni par to, ka prasme komunicēt angļu valodā paver plašas iespējas citu zinātņu apgūšanā.

1.– 2.klases skolēniem tika piedāvāts strādāt darbnīcās: “Paper planes” veidojot un pārbaudot dažādu papīra lidmašīnas locīšanas veidus un to ātrumu, darbnīcā “Colour factory” radot brīnišķīgas varavīksnes krāsas no Skittles konfektēm un ūdens; darbnīcā “Science playtime” tika būvēti objekti un konstrukcijas no sērkociņiem; Savukārt darbnīcā “Angry dragon” bija vērojams šovs, kurā 10.klases skolnieces radīja īstas putojošas pūķa dusmas, ķīmiskas reakcijas rezultātā.

3. – 4.klases skolēniem bija iespēja piedalīties “Elephant toothpaste” radīšanā veicot eksperimentu ar raugu, ūdeni un šķidro mazgājamo līdzeklī – nodēvējot to par zobu pastu zilonim. Darbnīcā “Make it rain”  no skūšanās putām, pārtikas krāsvielām un ūdens tika radīts dažādu krāsu lietus. Krāsainu šķidrumu varavīksni varēja novērot darbnīcā “Magic Chemistry” un konstruēt savu mazo vēja ģeneratoru no zīmuļa, saspraudes un krāsaina papīra varēja stacijā “Paper windmill”.

Sākumskolas skolēnu atziņas liecina par to, ka pasākums ir bijis izdevies:

„Man šis pasākums patika. Viņš bija zinātnisks un interesants,” Deniss
„Man šis pasākums patika, jo tur varēja runāt tikai angliski,” Vendija
„Man bija interesanti, jo es visu varēju saprast,” Nikola
„Vislabāk man patika darbnīca, kur varēja taisīt krāsainu lietu. Un tur bija arī instrukcijas,” Niks
„Visvairāk angļu valodu varēja dzirdēt darbnīcā, kur jauca vielas un taisīja zilonim zobu pastu,” Annija
„Vispraktiskā darbnīca bija tā, kurā taisījām vējdzirnavas, jo tur tu visu darīji pats,” Niklāvs
„Vairāk angļu valodu varēja dzirdēt eksperimentā, kurā pārbaudīja šķidrumu blīvumu,” Estere
„Man vislabāk patika darbnīca, kur rokās bija jātur uguns,” Beate
„Šajā pasākumā es uzzināju, ka zīmējumus var taisīt arī ar krāsainām končām,” Miķelis
„Man patika tur, kur bija jātaisa torņi. Varēja sacensties,” Elīna
„Man vislabāk patika lidmašīnu gatavošanas stacija. Es iemācījos taisīt lidmašinu,” Roberts

Savukārt vidusskolas skolēni piebilst, ka veidojot šo pasākumu viņi apguva sadarbības, komunikācijas un prezentācijas prasmes un to cik svarīgi ir izskaidrot informāciju saviem mazākajiem kolēģiem saprotamā veidā.

Paldies visiem skolēniem un arī ķīmijas skolotājai Ketijai par sniegto atbalstu!

 

Sagatavoja: Zoja Demeškeviča un Inga Jankauska Vecumnieku vidusskolas angļu valodas skolotājas.