x
Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai. Uzzināt vairāk. Piekrītu

Apsveicam!

 

 

Pasaules ūdens diena - 22.marts.

Apvienoto Nāciju organizācija 22.martu ir izsludinājusi par Pasaules ūdens dienu, lai pievērstu uzmanību ūdens patēriņam un liktu cilvēkiem aizdomāties, cik mēs ļoti esam atkarīgi no šī brīnumainā resursa pieejamības. Dažādos laikos un kontinentos ievērojami cilvēki savos darbos uzsvēruši ūdens vērtību un nozīmi cilvēka un visas planētas pastāvēšanā:
Kad netīru ūdeni tīrā traukā lej, tad ij trauks top netīrs.  Rainis
Pirms nav izžuvusi aka, mēs neapzināmies ūdens vērtību. Tomas Fullers
Saprast ūdeni - nozīmē saprast Visumu, visus dabas brīnumus un pašu dzīvi. Masaru Emoto
Pateiksimies Dievam par brāli ūdeni, tik vienkāršu, bet dārgu elementu, un darīsim visu iespējamo, lai tas būtu pieejams visiem! pāvests Francisks

2020. gada Pasaules ūdens dienas tēma un aktivitātes ir veltītas ūdens un klimata pārmaiņu nesaraujamajai saistībai.

Atsaucoties UNESCO Baltijas jūras projekta aicinājumam pievērst jauniešu uzmanību šai aktuālajai tēmai, 10. klases skolēni izveidoja video vēstījumus, kas liktu skatītājiem domāt par ūdens patēriņu ikdienā un, iespējams, mainīt savus ieradumus.

Liekot lietā zināšanas un prasmes, kas apgūtas dažādos mācību priekšmetos- ģeogrāfijā, fizikā, angļu valodā, informātikā un, meklējot papildus informāciju interneta resursos, skolēni savā vēstījumā aicina ikvienu taupīgi lietot ūdeni ikdienas vajadzībām un apzināties, ka visi kopā esam atbildīgi par planētas resursu saglabāšanu nākošajām paaudzēm.

Noskaties video!
https://streamable.com/lp88x
https://streamable.com/zw3wc
https://streamable.com/yjfsy
https://streamable.com/j916m
https://streamable.com/vt95s5

 

10.klases skolēni un ģeogrāfijas skolotāja I.Tamane