x
Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai. Uzzināt vairāk. Piekrītu

Apsveicam!

 

 

LogoComenius projekts „Join us”.

Vecumnieku vidusskolas darba grupas brauciens uz Spāniju.

Februāris šogad ir īpašs ar savu 29. datumu, kurā Vecumnieku vidusskolas darba grupa plānoja savu vizīti uz skolu Cra La Flecha Cabrerizos ciematā, kas atrodas Salamankas provincē Rietumspānijā. Šis datums patiešām vēstīja par piedzīvojumu un pārdzīvojumu pilnu braucienu, kas katram dalībniekam paliks atmiņā uz ilgu laiku.

Un tā, laika posmā no 29. februāra līdz 4. martam Vecumnieku vidusskolas diviem skolotājiem: Jēkabam Klīdzējam un Zojai Demeškēvičai un diviem skolēniem: Nadīnai Skalbei (7.b kl.) un Kristeram Drevinskim (7.a kl.) bija jāmēro vairāk kā 3 tūkstoši kilometru, lai piedalītos Comenius projekta 5 posma aktivitātēs.

Šis ir starptautisks daudzpusējs skolu projekts starp 5 dalībvalstu skolām (Latvijas, Lielbritānijas, Spānijas, Polijas un Itālijas), lai veicinātu izpratni par citu valstu kultūru un izglītību; apgūt toleranci pret citām tautām; sadarbojoties gan skolēniem, gan skolotājiem, aktualizēt tādas vērtības kā vienlīdzība, demokrātija, miers, draudzība, sadarbība; apzināties sevi kā Eiropas pilsoni; attīstīt motivāciju mācīties svešvalodas.

Uz Spāniju tika vests skolēnu gatavots buklets par ziemu, par skolēnu mīļākajām aktivitātēm ziemā, kā arī par Ziemassvētku tradīcijām Latvijā, kas bija šī posma galvenais darba uzdevums. 4.a, 4.b un 7.a klases skolēni uzrakstīja vēstules un pagatavoja nelielus suvenīrus spāņu skolas bērniem, lai popularizētu savu, savas skolas un Latvijas vārdu Eiropā.

Ceļojums izvērsās 18 stundu garumā un Salamankā latviešu grupa ieradās tikai puspiecos no rīta, kur ļoti pacietīgi un laipni spāņu viesģimeņu vecāki sagaidīja Nadīnu un Kristeru, lai aizvestu uz mājām, kur būs jāpavada trīs dienas, izzinot spāņu ģimenes tradīcijas, ēšanas paradumus un sadzīvi. Jau pēc dažām stundām aizsākas pirmās dienas darba un kultūras programma. Bērni rātni iesēda spāņu skolas solos, lai piedalītos dažās mācību stundās. Skolotāji tai pašā laikā devās ekskursijā pa skolu, lai iepazītu izglītības sistēmas īpatnības Spānijā, kas vēlāk tika pārrunātas. Pēcpusdienā skolēni un skolotāji piedalījās kopīgā improvizētā „ceļojumā” pa Spāniju, kur spāņu bērni angliski stāstīja par savas valsts ģeogrāfiju, vēsturi un tradīcijām. Šeit nu gan citu valstu bērniem bija jāliek lietā savas angļu valodas zināšanas, jo aktivitātes beigās grupām bija jāpiedalās viktorīnā un rakstiski jāatbild uz jautājumiem par dzirdēto. Nākamā aktivitāte bija Cabrerizos ciemata municipalitātē, kur notika visu valstu delegācijas oficiāla uzņemšana. Ciemata vadītāja Maria Lourdes Villoria Lopez teica oficiālu uzrunu un pasniedza katram vizītes dalībniekam šai vietai raksturīgos suvenīrus kā piemiņas veltes. Dienas noslēgumā visi vēroja vecāku un skolēnu kopīgi veidotu flamenko šovu. Lai gan pirmās dienas oficiālā daļa bija noslēgusies, skolēni turpināja savu kultūras darbu ģimenēs: devās kopīgā ekskursijā pa Salamanku, pastaigā gar Tormis upes krastiem, spēlēja ar citiem bērniem futbolu.

2. martā paredzēta ekskursija pa provinces galvaspilsētu Salamanku, kas iekļauta pasaules kultūras mantojumā ar savu seno vēsturi, grezno arhitektūru, pasaulē vienu no senākajām bibliotēkām, kurā glabājas senie manuskripti. Tika apskatīts Salamankas laukums un pilsētas municipalitātes ēka, kurā bija ieplānota delegācijas oficiālā uzņemšana. Redzējām slaveno Salamankas katedrāli, San Estebana klosteri. Vizinājāmies ar tūrisma autobusiņu pa pilsētu un apskatījām daudzas ievērojamas vietas. Pēc ekskursijas skolotāji piedalījās Comenius sanāksmē, kur tika novērtēts padarītais un izvirzīti jauni uzdevumi pēdējam posmam un apkopoti kārtējā vizītē Romā Itālijā aprīļa beigās. Skolēni šai laikā piedalījās darbnīcā, kur pagatavoja piemiņas nozīmīti un grāmatzīmi par Spāniju. Kā arī spēlēja draudzības basketbola spēli.

3. martā visa delegācija devās uz viduslaiku ciematu Dienvidsalamankas kalnos. Braucot autobusā, pa logu vērojām Spānijas lauku neparastās ainavas, līdz nonācām gala mērķi, kur apskatījām dabas parka muzeju ar Spānijai raksturīgiem dzīvniekiem, putniem, augiem. Skolēni darbojās darbnīcā, veltītā vides aizsardzībai, kur no otrreizējās izejvielas resursiem gatavoja lietderīgus priekšmetus. Tad devāmies garā pastaigā pa viduslaiku ciematu, kas mūs sajūsmināja ar savu senatnīgumu. Noslēguma vakarā skolotāji pulcējās, lai pārrunātu gūtos iespaidus, padalītos savās izjūtās un pārdomās. Skolēni atvadījās no saviem jaunajiem draugiem.

 Un ..... sākās garais mājupceļš ar pārdomām, ko stāstīsim, ko rādīsim skolā draugiem, klases biedriem, skolotājiem. Katrā gadījumā tā būs tikai nelielā daļa no tā, ko redzējām, par ko jūsmojām, jo daudzas lietas vienkārši nav vārdos izsakāmas.

Bet galvenais uzdevums - nodot informāciju par turpmāk plānotajiem darbiem – stāv vēl priekšā. Liels paldies skolotājam Jēkabam Klīdzējam par ceļojuma plānošanu un vadīšanu, Nadīnas vecākiem par meitas iedrošināšanu un sagatavošanu tālajam ceļam un, protams, abiem skolēniem: Nadīnai un Kristeram, kas godam parādīja, cik latviešu skolēni prot būt zinoši, pieklājīgi, komunikabli un interesanti. Laiks ķerties pie jaunajiem projekta darbiem!

 

Vecumnieku vsk. angļu valodas skolotāja Zoja Demeškeviča.

 

Bildes..>>