Izglītības izstāde “Skola 2020”

  28.februārī Vecumnieku vidusskolas 9. un 12. klases skolēni Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros apmeklēja 26. starptautisko izglītības izstādi „Skola 2020”.

  Šī bija lieliska iespēja skolēniem vienuviet iegūt visaptverošu un kvalitatīvu informāciju par izglītības iespējām par Latvijas un ārvalstu augstskolu un citu mācību iestāžu piedāvājumu, interešu izglītību, kā arī iepazīties ar iespējām apgūt svešvalodas Latvijā un ārvalstīs un apgūt citas interesējošas mācības kursos. Jaunieši aktīvi iztaujāja mācībspēkus un studentus par jaunajām studiju programmām, budžeta vietām, studiju apmaiņas un prakses iespējām, kā arī ārpusstudiju aktivitātēm.

 Jaunieši aktīvi izmēģināja dažādu profesiju meistarstiķus, tikās ar karjeras konsultantiem, apmeklēja izzinošus seminārus, prezentācijas un darbojās praktiskās meistarklasēs.

 Kāds ir jaunais vidusskolas satura modelis? Kā izvēlēties to, kas mani interesē un saskan ar maniem nākotnes plāniem? Kādi būs apgūstamie mācību priekšmeti, un kādus valsts pārbaudes darbus es kārtošu? Atbildes uz šiem un citiem jautājumiem varēja rast praktiskajā darbnīcā “Izveido pats savu vidusskolas programmu!”, ko rīkoja Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar “Skola2030”.

 Skolēni apmeklēja vienu no LKAAA rīkotajām grupu nodarbībām, biedrības Jauniešu akadēmija «Pacelt pasauli» nodarbību skolēniem par mērķu plānošanu. Šīs nodarbības mērķis bija palīdzēt skolu jauniešiem skaidrāk apzināties savus talantus un iet uz iecerēto nākotnes profesijas mērķi.

Sintija Kreimane Pedagogs karjeras konsultants