Mammadaba

Mammadaba, kas dzīvo Latvijas valsts mežos!

Mammadaba piedāvā skolotājiem un skolēniem apgūt vides izglītības programmu “Izzini mežu” caur aktīvu atpūtu Latvijas valsts mežos. Programmas mērķis ir veicināt skolotāju un skolēnu izpratnes veidošanos par meža daudzveidīgo nozīmi mūsu dzīvē, iesaistot mežu kā tēmu un vietu vispārējās izglītības mācību procesā.

Mammadabas meistarklase ir pastāvīga un vispusīga iespēja skolām tuvināt mācību procesu dabai. Katrai klasei ir iespēja kļūt par Mammadaba Meistarklasi un iegūt zaļas balvas!

Lai piedalītos Mammadaba meistarklasē, klasei vai interešu pulciņam ir viena mācību gada laikā kopīgi jāveic noteiktas meža izzināšanas aktivitātes, par kurām var saņemt noteiktu meistarības punktu skaitu:  Tās ir: dabas sakopšanas talka, putnu būrīšu izlikšana, Izzinoša diena mežā,, dalība „Meža olimpiādē”, „Izzini mežu” ekskursija.

Vecumnieku vidusskola Mammasdabas projektā piedalās no 2009./2010. m.g., 2012./13.m.g. skola ieguva Mammasdabas vēstniecības titulu  un Māra Oltes  pasniegtais  simboliskais  Mammasdabas meistarības mežs ir  papildinājies turpmāko gadu laikā ar 10 jauniem Meistarības kociņiem, simbolizējot desmit  gadus šajā programmā.

2020./2021. mācību gadā klasēm ir jāveic :

ĀRA MEISTARSTUNDA – skolotājam  vismaz viena no mācību stundām bērniem jānovada ārā –skolas pagalmā, parkā vai mežā pie skolas, izmantojot pieejamos dabas materiālus

KOKA MEISTARSTIĶIS.- Lai mācītos koksni gudri izmantot, skolēniem  jāizveido kādas funkcionālas lietas no koksnes vai tās pārstrādes

MEŽA MEISTARDIENA-  Izvēloties kādu no AS “Latvijas valsts meži” ieteiktajām meža izziņas iespējam pilsētā vai ārpus tās, lai piedzīvotu savu meistardienu, skolēni dodas mežā un izbauda īstu piedzīvojumu!