Koris

5. – 11. klašu meiteņu koris

Izcili kopā būšanas mirkļi, koncerti, lielu mērķu un sapņu realizēšana, latvietības apziņa, kora mūzikas iepazīšana un izdziedāšana…Tas ir tas, kas mutuļo un dzīvo Vecumnieku vidusskolas 5.-11.klašu meiteņu korī. Jau šajā mācību gadā meitenes ir gatavas piepildīt savu sapni par Latvijas Skolēnu Dziesmu svētkiem, ir gatavas koncertiem un dažādām līmeņa skatēm, kur izdziedāt ne tikai apgūtos nošu rakstus un muzikālās nianses, bet arī dalīties emociju un sajūtu krāsās. 5.-11.klašu koris tā ir vieta, kur ģimenes un kopības sajūta nav sveša, jo, lai pēc iespējas labāk apgūtu repertuāru, tad sanākam kopā uz Koristu akadēmijām, kurās ne tikai kopjam savu dziedājumu, bet arī spēlējam spēles, gatavojam kopīgas maltītes, smejamies  un sapņojam lielus sapņus.
Neapšaubāmi, pamata mērķis ir Latvijas Skolēnu Dziesmu un deju svētki, bet arī koncertēšana ārvalstīs ir mūsu domās un lielajos sapņos, kuri noteikti reiz piepildīsies.

Zēnu koris

“Es bij puika, man bij vara
Es varēju  lielīties
Ar krūtīm kalnus cēlu
Ar rokām pasaulīt’ “
Zēni noteikti kalnus un pasaulīti  bez bažām var pacelt tad, ja dzied Vecumnieku zēnu korī. Tas ir vienīgais zēnu koris ne tikai Vecumnieku novadā, bet arī Bauskas reģionā, kurš ir gatavs mēroties spēkiem arī ar citiem dziedošiem Latvijas puikām, lai pierādītu savu varēšanu un lielo gribēšanu pārstāvēt skolu Latvijas Skolēnu Dziesmu svētkos. Vecumnieku vidusskolas zēnu koris ir vienmēr gatavs un ar prieku piedalās dažādos koncertos un sadraudzības pasākumos. Puikas ne tikai dzied, bet arī kopā iet dažādos pārgājienos, organizē savas sporta spēles, brauc ekskursijās un ir ļoti, ļoti gatavi dziedāt…kaut tagad un tūlīt!

Mazais meiteņu koris

Viss sākas šeit…Pirmā iepazīšanās ar kora kultūru, skatuves kultūru, kolektīvo apziņu, patriotisma veicināšanu, koncertēšanu, gatavošanos skatēm un pasākumiem. Vecumnieku vidusskolas 1.-4.klašu meiteņu korī piedzimst jaunā paaudze, kura iemīl kora mūziku, kura redz un ierauga nākotni, kurā skaidri ieraugāms, – ka latvietis bez mūzikas nevar izdzīvot, bez Dziesmu svētkiem nevar un bez dziedāšanas ikvienos svētkos. Mazās meitenes ir pamats, kuras ne tikai apgūst muzicēšanu un koncertēšanu, bet arī mācās būt līdzās un sajust vienai otru. Vecumnieku 1.-4. klašu meiteņu koris piedalās ne tikai koncertos, bet arī organizē kora balles, dodas dažādās ekskursijās. Neapšaubāmi, mazā meiteņu kora lielais mērķis – Latvijas 1.-4. klašu koru salidojums “Tauriņu balsis” , kurš norisinās reizi 5 gados.