“Cimdiņu gājiens”

Jau vairākus gadus Vecumnieku vidusskolas pirmsskolas grupas piedalās Meteņos. Tā ir pēdējā reize pirms pavasara, kad ļaudis iet maskotos gājienos – dziedādami un svētību nesdami, apciemo tuvējos ciemus un sētas. Šogad gājiens klātienē izpaliek, nav iespējas kopīgi lustēties, tāpēc  “Taurenīši”, “Mārītes”, “Bitītes”, “Spārītes”, “Lapsiņas” un “Pūcītes” pievienojās virtuālajam svinētāju pulkam, dodoties cimdiņu gājienā.

“Pūcītes” novembrī rīkoja izstādi “Sasildi Latviju”, kurā galvenais elements bija rakstains dūrainis. Šoreiz atlika tos vien saskaitīt un izmērīt, lai uzzinātu sagādāto cimdu kopējo garumu – 33m un 56cm.

“Spārītes” rotaļnodarbību laikā apguva prasmi izgriezt cimdus uz pareizo pusi un sameklēt pārīti (rotaļa “Atrodi draudziņu”). Lai izmērītu dūraiņus, grupā tika izveidot vesels cimdu ceļš, kura garums bija – 15m un 12cm.

“Bitītes” aplicēja, zīmēja un krāsoja savu sapņu cimdus. Cimdiņu gājienā “Bitītes” veica 17m un 81cm.

“Mārītes” gatavoja savus rakstainos cimdus – darinot tos ar krāsām un plastilīnu. Lai izzinātu cimdu garumu tika izmantoti dažādi nosacīti mēri – plauksta, pēda, pirksti. Darināja cimdu ceļu no dūrainīšiem, tas sasniedza 9m un 36 cm garumu.

“Taurenīši” izpētīja dūraiņu rakstus un no dažādiem materiāliem veidoja ritmiskas rindas. Izmērītais cimdu garums sasniedza 6m un 92cm.

“Lapsiņas” ar rotaļu palīdzību pētīja dūraiņus un bija patiesi pārsteigti par dažādajiem rakstiem. Lielu interesi raisīja fakts, ka cimdu izgriežot uz otru pusi raksts atšķiras. “Lapsiņas” gājienam pievienojoties veica 11m 7cm.

Latviešu tautas ticējums vēsta: braucot no kalna ar ragavām – kurš tālāk aizbrauc tam garāki lini aug. Pirmsskolas grupu izveidotais cimdiņu ceļš sasniedza 93m un 84cm, to veidoja 202 dūraiņu pāri. Ceram uz veselību un pārticību visa gada garumā!

Paldies visiem, kas piedalījās cimdiņu gājienā!