Miķeļdienas nedēļa sākumskolā.

Šogad Miķeļdienas nedēļas moto –“Lec saulīte, spīdi spoži, rotā meitu , rotā puisi!” Šie vārdi skan R. Tigula un R. Rasas Bugavičutes-Pēces dziesmā, kas skanēja XXVII Vispārējos latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku noslēguma koncertā “Kopā Augšup”  Spēka dziesma un spēka vārdi, ko mazie sākumskolēni pārvērta klases kopdarbā- brīnišķīgās mandalās.

Nedēļas laikā skolēni, veidojot projektu, iepazina materiālus, plānoja katrs savas mandalas maketu, tad nonāca pie kopsaucēja- lielās un skaistās mandalas gar ieejas ceļu. Noderēja arī laika plānošanas iemaņas, datorprasmes, jo skatoties idejas internetā, tika iepazīti jauni augi un to veselīgās īpašības, un, protams, galvenā- sadarbības prasme, prasme strādāt kopā, sadalīt pienākumus, izpildīt solīto.

Kopā skolēni nonāca pie secinājuma- mūsu skolas vērtība- Atbildība- var izpausties arī tik vienkāršā un tajā pašā ļoti svarīgā lietā – izdari to, ko esi apsolījis!

Lec saulīte, spīdi spoži- lai visiem kas nāk uz skolu un pirmsskolu tiek pa mazam saules stariņam no mūsu saulītēm-

 Nedēļas kulminācija –Lielais Miķeļdienas tirgus, kas šogad notika tieši Miķeļdienā- 29. septembrī skolas pagalmā, saulītei spīdot un sildot 95 tirgotājus pie 33 tirgus galdiem. Apmeklētāji- sākumskolas un pirmsskolas skolotājas, darbinieki, mazās skolas skolēni un viesi no Lielās skolas bija pārsteigti par plašo piedāvājumu! Tirgū varēja nopirkt tamborētas rotaslietas un rotaļlietas, paštaisītas grāmatzīmes, pašceptu maizīti, augļus, ogas, dažādas sulas, pīrādziņus, tortes gabaliņus un vēl un vēl visdažādākos saldos našķus!

Dzīves pieredze krājās- tirgotāji mācījās sekot piedāvājuma un pieprasījuma attiecībām un noteikt cenu, izziņot atlaides, skaitīt naudu un izdot atlikumu, pircēji rēķināja, cik un kādas preces iegādāties un sekoja atlikuma maciņā!

Nedēļa bija izdevusies – ar dažādu prasmju mācīšanu un vērtību apgūšanu!.

Paldies vecākiem par iesaistīšanos, par mazo mājražotāju atbalstu, paldies pircējiem, kas iepriecināja sevi un nelika vilties jaunajiem pārdevējiem, paldies skolas tehniskajam personālam par tirgus vietas labiekārtošanu skolas pagalmā!

Rolanda Ķiņķevska