Pavasaris Cēsīs- no viduslaikiem līdz kosmosa izpētei!

Latvijas un pasaules vēstures mācību programmā 7. klasē ir tēma “Viduslaiku sabiedrība”, kurā skolēni mācās par kārtu sabiedrību un ikdienas dzīvi viduslaikos, iepazīstas ar informāciju par viduslaiku pilīm Latvijas teritorijā, raksturo bruņinieku dzīvesveidu, izprot viduslaiku pils funkcijas un prot salīdzināt mūku ordeņu atšķirīgo dzīvesveidu. Savukārt, literatūras tēmā “Kā vēsture tiek attēlota grāmatās”, ir jālasa arī kāda izvēlēta grāmata par vēsturisku tēmu.

Lai paplašinātu zināšanas par viduslaikiem un ‘’pieredzētu tos uz savas ādas’’, 7.a un 7.b klases skolēni devās Latvijas skolas somas mācību braucienā uz Cēsīm, kur Cēsu muzejs piedāvā nodarbību ‘’Kas dzīvoja Cēsu viduslaiku pilī?’’ Kāda ir pasākuma pievienotā vērtība mācību procesā? Ir piedzīvota klātienes sajūta- skolēni iejutās mūku bruņinieku lomās, izmēģināja viduslaiku kalpotāju brīvā laika galda spēles, kas ļāva piedzīvot pozitīvas emocijas. Interesantais un vecumam atbilstošais gidu stāstījums kopā ar dažādiem jautājumiem un aktivitātēm saistīja pusaudžu uzmanību visas nodarbības laikā. Atgriežoties skolas solos un vēstures stundā, skolēni meklēja papildus informāciju par raksturīgo viduslaiku pilīm. Atcerējās, ko gide stāstīja par pils atrašanās vietu (kur pilis cēla), kad viduslaiku pilis sāka būvēt.  Atcerējās, kādas pils daļas redzēja Cēsu pilij- aizsargrāvis, vārti, torņi, kapela, tāpat arī faktus par cilvēkiem, kas pili apdzīvoja (cik daudz cilvēku dzīvoja pilī?). Pārrunāja, kāda ir atšķirība starp Cēsu pili un Cēsu jauno pili. Pasapņoja, kurā pilī gribētu dzīvot un izveidoja savu viduslaiku pils maketu no otrreiz izmantojamiem materiāliem!

Ekskursijas otrajā daļā apmeklējām Kosmosa izziņas centru, lai iepazītos ar šī brīža aktualitātēm kosmosa industrijā, un pārbaudītu, kādas prasmes nepieciešamas astronautiem, lai dzīvotu ārpus planētas Zeme. Saistoša interaktīvā ekspozīcija, praktiska darbošanās un eksperimenti, komandu sacensību gars ļauj piedzīvot pozitīvas emocijas, pārbaudīt skolā iegūtās zināšanas un nostiprināt atmiņā no jauna iegūto. Paldies atraktīvajiem edonautiem par kosmisko piedzīvojumu!

7.a, 7.b klases skolēni un audzinātājas Solveiga Vītola un  Ingrīda Tamane.