Tērpu dizains

Pulciņš “Tērpu dizains” adresēts 5.-9 klašu skolēniem.  Mērķis ir veicināt  radošumu un praktiskās darba iemaņas, strādājot ar tekstilu un citiem materiāliem tērpu dizaina izstrādē. Uzdevums ir izveidot  ne tikai kopīgu tērpu kolekciju, bet katram individuāli uzšūt savu tērpu. Šī gada pirmais darbiņš ir saistīts ar galvas rotas- vainaga izveidi no audumiem , pērlēm stieplēm u.c  materiāliem . Turpināsim iesākto tērpu akcentu, aksesuāru  izstrādi un  radīsim ko jaunu. Šūsim protams ar šujmašīnām, ko vēlīgi ļauj Vecumnieku vidusskolas mājturības kabineta nodrošinājums. Tomēr tas prasa arī daudz rūpīga roku darba un neizmērojamu prieku par gatavu tērpu. Paredzēts ir arī tērpu defilē un eksponēšana, kas pagājušogad izpalika pandēmijas dēļ. Izpalika arī dalība Reģionālajā Zemgales novada konkursā “Radi rotājot”

Skolēniem paredzēts ne tikai iepazīties ar šūšanas un rokdarbu daudzveidību, bet arī  papētīt modes un kostīmu vēsturi Tiks paplašināts redzes loks par krāsu teoriju un stilu, kas sevī ietver arī lietišķās etiķetes elementus un palīdzēs audzēkņiem izvēlēties sev piemērotāko apģērbu, gan ikdienai, gan svētkiem, gan varbūtējām darba intervijām un turpmākai dzīvei.

Šī ir laba iespēja pilnvērtīgi un lietderīgi izmantot brīvo laiku.  Izveidot praktiski tērpu kolekciju, kurā individuāli  izgatavots tērps un tā aksesuāri. Pulciņa nodarbību neatņemama tradīcija ir kopīga tējas dzeršana un noskaņošanās uz radošajām aktivitātēm un kopīgu rosīšanos.

 Gaidu savu tērpu radīt gribētājus. 

 

Skolotāja Andra.