4. klases izmanto projekta “Latvija skolas soma” ekskursiju piedāvājumu.

Mūsu skolas 3.klases skolēni priecājās par savu ekskursiju uz Garkalnes novada Namdara darbnīcu, tādēļ centāmies par to uzzināt vairāk. Noskaidrojām, ka šī ekskursija arī ceturtajām klasēm būtu ļoti noderīga, jo šajā mācību gadā dizaina un tehnoloģiju stundās viena no tēmām būs kokapstrāde – “Kā zāģē, slīpē un urbj apaļkoka lietas no masīvā kokmateriāla?”, kurā tēmas mērķis būs iepazīt kokapstrādes darbnīcas iekārtojumu un drošības noteikumus tajā. Apgūt pamatprasmes kokapstrādē. Mācīties lietot kokapstrādes instrumentus atbilstoši to pielietojumam. Iepriekš klases stundā bijām sprieduši par karjeras izglītību, kurā konstatējām, ka daži skolēni nākotnē vēlas savu profesiju izvēlēties mežsaimniecības vai kokapstrādes jomā.

Mūsu ekskursija notika 26.septembrī. Interaktīvajā nodarbībā skolēni uzzināja, cik atšķirīgi izskatās, skan, smaržo un kalpo dažādu sugu koki. Lielu sajūsmu radīja kokapstrādes instrumentu izmēģināšana. Katrs pamēģināja, kā zāģēt ar divroci- zāģi, mācījās apstrādāt baļķi ar instrumentu – slīmestu,  ēvelēt ar rokas ēveli un izgrebt koka bluķim viduci, izgatavojot puķu kasti.

Amatnieku darbu veikšanu papildināja aktīvā atpūta, izmantojot dažādus no koka izgatavotus spēļu elementus. Katrs varēja sev atrast interesantāko nodarbi vai izmēģināt visas. Daži pārliecinājās, ka staigāt ar “ķekatām” var ātri iemācīties un pa četriem komandā ar vienām slēpēm pārvietoties ir grūti, bet jautri. Lai nomakšķerētu koka zivtiņas, vajag lielu pacietību un uzmanību, bet, lai ar koka āmuru sistu pa tapām, vajag veiklību.

Prieku sagādāja 20 sastāvdaļu tējas dzeršana Ugunskura namā un līdzpaņemto desiņu cepšana piknika vietā.

Īpašu sajūsmu sagādāja EKO rotaļu laukums ar dažādām aktivitātēm, darbināmu plostu braucienam pār dīķi un 85 metru nobrauciens pa trosi. Ļoti daudzi pārvarēja savas bailes un pēc pirmā izmēģinājuma brauciena ar sajūsmu braucienu atkārtoja.

Sajūsmināti, ar iegādātām pārsteiguma dāvaniņām saviem mīļajiem, skolēni atgriezās mājās.

4. klašu audzinātājas Aija Staškeviča un Vera Strogonova.