Alternatīva diena Vecumnieku vidusskolas pirmsskolā

Pavasarim neierasti garās un aukstās lietavas pirmsskolas darba plānā ieviesa savas korekcijas. Tāpat kā Covid – 19 epidemioloģiskie ierobežojumi. Vairākkārt atlikta, pārplānotā un mainītā sporta diena tomēr notika. Patiesība tās bija divas – Kalna ielā un Liepu ielas filiālē, katra attiecīgi 25. un 28. maijā. Šādos apstākļos organizēt sporta dienu nudien nav vienkārši. Bērni šajā dienā vēlas sanākt kopā, izkustēties un gūt pozitīvas emocijas, bet pār plecu joprojām glūn pandēmija ar visām no tās izrietošajām sekām.  Un tomēr pozitīvās emocijas bija! Šoreiz sporta dienu organizējām kā alternatīvo dienu, kas paredz kompleksu sasniedzamo rezultātu. Tātad ietver ne tikai prasmes un zināšanas, bet arī vērtības un ieradumus.

Pirmsskolas vecuma bērniem ļoti iecienīta aktivitāte ir “dārgumu medības”. Šo formātu izmantojām par pamatu iekļaujot tajā dažādus uzdevumus – pārvietošanos vidē, priekšmetu pārvietošanu, zināšanas par veselīgu uzturu, sadarbību, veidojot mandalu no dabas materiāliem. Pēc nelielas iesildīšanās katra grupa saņēma karti un norādes, kur jādodas un kāds uzdevums jāveic. Kopā katra grupa saņēma 6 norādes. Saliekot šīs norādes, veidojās karte, kura norādīja “apslēpto dārgumu” atrašanās vietu.

Lai novērstu pulcēšanos, grupas pārvietojās pa dažādiem maršrutiem. Šāds scenārijs bija iespējams pateicoties atsaucīgiem kolēģiem. Plānošanā un īstenošanā iesaistījās arī pirmsskolas vadītāja, medmāsa, logopēde, skolas dežurante un mūzikas skolotāja. Bērni kopīgi ar skolotājiem bija sagatavojuši atpazīšanās zīmes, komandas saukli un apguvuši iesildošo vingrojumu kompleksu.

Savukārt, 1. posma bērniem (1,5-3 gadi)  pēc iesildīšanās mūzikas pavadībā, bija jāveic šķēršļu josla ar dažādām fiziskajām aktivitātēm- rāpošana, lekšana, skriešana, mešana.  Šķēršļu joslas beigās bērnus sagaidīja krāsains “izpletnis” zem kur slēpās salds pārsteigums.

Pateicoties saulainajam laikam, alternatīvā diena izvērtās jautrā pasākumā.  Neviens scenārijs nedarbojas, ja skolotājs kā īsts burvis, to nepadara par īstenību. Spriežot pēc pozitīvajām atsauksmēm šoreiz tas izdevās.

 Paldies bērniem un kolēģiem par azartisko piedalīšanos!

Sporta skolotāja Ina