Sapņot lielus sapņus.

Sapņot lielus sapņus un izvirzīt mērķus, kuri spēj pilnveidot, liek augt un sasniegt virsotnes. To mēs protam lieliski, – gan Vecumnieku vidusskolas meiteņu koris, gan zēnu koris. Ir tā lielā sajūta, ka gatavojamies, kam maģiskam, bet tad… Tad pasaule tiek “apstādināta”, viss apstājas! Un, jā! Vienā brīdī pat šķiet, ka izsapņotie sapņi paliek tikai sapņi, kuri nepiepildīsies. Tieši šāds bijis šis dīvainais “covid laiks”, kurš bijis pilns izaicinājumu, licis uzdot tik daudz jautājumu un pārdomāt arī fundamentālas lietas.

   Neapšaubāmi, daudzas lietas tagad nevar notikt tā, kā esam pieraduši, ka tas notiek, mums jāpielāgojas un jābūt elastīgiem. Izglītības un zinātnes ministrijas lēmums ir veidot Skolēnu Dziesmu un deju svētkus e-vidē. Protams, piedalīšanās klātienē un baudot milzīgo kopības sajūtu ir Dziesmu svētku būtībā, bet šajā laikā esam sapratuši, ka dziesma un mūzika mūs vieno. To būtību varam uztvert arī esot attālināti, svētkus varam svinēt arī tad, kad neesam plecu pie pleca, jo tāda ir koristu un dziedātāju dvēsele – būt kopā arī tad, ja neesam blakus. Vecumnieku vidusskolas 5.- 12. kl. meiteņu koris un Vecumnieku vidusskolas zēnu koris nav sēdējuši maliņā un rokas klēpī salikuši. Viņi būs kopā un būs daļa no XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku koncerta video filmas “Dziesmu Bērns”. Mācību gada izskaņā sanācām visi kopā, lai nofilmētu video materiālus, kuri atspoguļo mūsu būtību. Vecumnieku vidusskolas dziedātāji turpina sapņot, būt kopā ar pārējiem svētku dalībniekiem no visas Latvijas, jo dziesmā ir spēks.

   Paldies maniem mīļajiem koristiem un koristu vecākiem par tik lielo sapratni un atbalstu. Milzīgs paldies Vecumnieku vidusskolas vadībai par nebeidzamu līdzās būšanu. Liela pateicība ikvienam, kurš palīdzēja video materiāla veidošanā.

Sirsnīgs paldies Vecumnieku novada domei par mūsu mazā sapņa piepildīšanu – aizbraukt visiem koristiem uz Mežaparka estrādi un sajust to maģiju.

Vecumnieku vidusskolas mūzikas skolotāja ZAIGA JĒGERE.