Vecumnieku vidusskolai Zaļais karogs

Otrdien, 13. septembrī, pulksten 11:00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē notika ikgadējā Ekoskolu apbalvojumu pasniegšana. Šogad 94 izglītības iestādes saņēma prestižo starptautisko Zaļo karogu.

Ir liels prieks un lepnums, ka mēs, VECUMNIEKU VIDUSSKOLA, esam starp tām!

Tikai divām izglītības iestādēm tika piešķirts Ekoskolu vēstnieka statuss, 52 – ieguva Latvijas Ekoskolas sertifikātu.

Šogad Ekoskolu apbalvošanas ceremonijas fokusā bija trīs videi nozīmīgas tēmas – klimata pārmaiņas, bioloģiskās daudzveidības izzušana un vides piesārņojums. Pasākumā Ekoskolas sveica Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentārais sekretārs Gatis Zemurs, Valsts izglītības satura centra Interešu izglītības un audzināšanas darba nodaļas vecākā referente Inese Liepiņa, kā arī Ekoskolu programmas vadītājs Latvijā Daniels Trukšāns. Apbalvošanas ceremonijā tika atklāta Rīcības dienu kampaņa, apbalvoti starptautiskā konkursa uzvarētāji – Jaunie vdes reportieri, UNESCO Latvijas Nacionālā Komiteja atklāja akciju “Pasaules lielākā mācību stunda, kā arī, kopā ar improvizācijas teātri “Spiediens”, tiks apspriesti dažādi nākotnes scenāriji un meklēti risinājumi. Pasākumu vadīja Mārtiņš Kozlovskis jeb Kozmens.

Bija jauki satikt sen neredzētus draugus un sajusties daļai tās sabiedrības, kam rūp mūsu nākotne un apzināties, ka mēs ar savām ikdienas rīcībām spējam visi kopā panākt kādas pārmaiņas klimata labā.
Vēlreiz milzīgs paldies visai Vecumnieku vidusskolas saimei sākot ar pirmsskolas grupiņām un beidzot ar 12.klases skolēniem, nu jau studentiem (Undai Rušmanei , Zanei Strazdai, Emīlam Reķim, Mārtiņam Dābolam, Renātei Vaičulei) , kā arī Martai Rogai, Rasai Rušmanei, Robertam Pustenko, kuri piedalījās Ekopadomes darbā. Paldies skolotājiem un skolēniem par ikdienas rīcībām klasēs, paldies vecākiem, kuri iesaistās pētījumos un darbiņos, kas veicina zaļo domāšanu un rūpējas kopā ar bērniem par vides ilgtspējību!
Šogad tā pat turpināsim un darīsim zaļos darbus kopā! Lai izdodas!

Ekopadomei jau padomā pirmie rudens darbi! Pievienojies! Mēs tevi gaidām, jaunais Ekopadomes dalībniek!
Uz tikšanos