Programmā “Latvijas skolas soma” piektās klases skolēni iepazīst Imanta Ziedoņa daiļradi un Vecrīgu

Šogad ievērojamais literāts Imants Ziedonis atzīmētu 90 gadu dzimšanas dienu. Lai tuvāk iepazītu viņa daiļradi,  5.a un 5.b klases skolēni 17. maijā devās uz “Imanta Ziedoņa klasi” Rīgā, kur tika spēlēta izlaušanās spēle. Pirms  tam  literatūras stundās skolēni guva priekšstatu par Imanta Ziedoņa darbību un notika pasaku stāstīšanas konkurss –bērni izvēlējās kādu no I. Ziedoņa literārajām pasakām, iemācījās to izjusti pastāstīt. Labākie pasaku runātāji piedalījās skolas konkursā, kas notika tieši dzejnieka dzimšanas dienā- 3. maijā. Gatavojoties izlaušanās spēlei, tika iepazīti notikumi un galvenie varoņi no Ziedoņa pasakām, kas iekļautas krājumā “Blēņas un pasakas”, un zīmētas ilustrācijas.

Ziedoņa klasē skolēni darbojās trijās komandās. Katra no tām centās, veicot daudzveidīgus uzdevumus, “izlauzties “ no istabas, kas veltīta vienai no iepriekš lasītajām 3 pasakām. Skolotājas bērnus vēroja monitorā un palīdzēja veikt dažus uzdevumus.

Par izlaušanās spēli atsauksmes labas. Kāds no skolēniem ekskursijas izvērtējumā raksta:” Man patika izlaušanās spēle, jo vajadzēja rēķināt, domāt, meklēt, sadarboties-man viss patika.” Daudzi uzsver, ka īpaši svarīgas ir bijušas sadarbības prasmes komandā.

Ekskursijas otrajā daļā skolēni gides pavadībā iepazina Vecrīgu: visi kopā nofotografējās pie Brīvības pieminekļa, aplūkoja Saeimas ēku, Latvijas Valsts  prezidenta rezidenci-Rīgas  pili, Pēterbaznīcu, priecājās par skulptūru “Brēmenes muzikanti”, klausījās dažādus interesantus nostāstus par senajiem notikumiem Vecrīgā.

Pēc ekskursijas Imanta Ziedoņa veikuma iepazīšana turpinājās- notika stundas kopā ar skolas bibliotekāri Sarmīti Vēveri. Tika veikti dažādi interesanti uzdevumi gan par “Čaklo pasaku”, gan skolēni klausījās I. Ziedoņa dzejoli “Ar tevi es lasīju kastaņus” (kastanis taču aug pie mūsu skolas un  ir attēlots arī tās logo), veica citas dzejniekam veltītas aktivitātes.

Sarunā par gūto stundās un ekskursijā skolēni atzina, ka ir daudz jauna uzzinājuši par Latvijas vērtībām: Imantu Ziedoni un Vecrīgu.

5. a klases audzinātāja Solveiga Vītola un 5. b klases audzinātāja Ingrīda Tamane