Rīcības dienu aktivitātes 2022.gada novembrī 3.a klasē

 Šā gada Rīcības dienu kopīgais sauklis bija  “Mazas rīcības – liela ietekme!” Mēs – 3. A klase – izlēmām darboties vides piesārņojuma mazināšanas virzienā. Sākumā apzinājām plastmasas negatīvo ietekmi uz vidi. Jau zinām, ka plastmasa ir viens no biežāk sastopamiem sadzīves atkritumiem, kas dabā ilgstoši nesadalās un nepārveidojas. Vidē plastmasu atkritumi pakāpeniski noārdās ilgāk kā 100 gadu laikā. Tāpēc svarīgi neatstāt plastmasas atkritumus (maisiņus, pudeles) dabā, jo tie tur paliks vēl gadiem ilgi. Plastmasas pamatizejviela ir nafta – neatjaunojamais dabas resurss.

Kā vienu no risinājumiem – samazināt plastmasas atkritumus – saskatījām iespēju, ejot uz veikalu, neizmantot plastmasas maisiņu iegādāšanos, bet gan – iet uz veikalu ar iepriekš somā ieliktu auduma maisiņu, kuru nepieciešamības gadījumā iespējams mazgāt un lietot ilgstoši.

Tā nolēmām darīt paši savās ģimenēs un aicināt Vecumnieku pagasta iedzīvotājus mums piebiedroties. Mēs izgatavojām plakātus ar aicinājumu – izmantot auduma maisiņus – un ar veikala „Lats” īpašnieka atļauju novietojām tos veikala skatlogos.Vai jums jau ir savs auduma maisiņš? Piebiedrojieties!

3.a klase